Aromaterapeutická masáž: spojení aromaterapie i erotiky

Co je to aromaterapeutická masáž a jaké jsou její hlavní klady?

aromaterapeuticka-masazAromaterapeutická masáž je speciální druh masáže, při které jsou využívány vonné přírodní éterické oleje. Nejde tedy pouze o doteky maséra, ale zároveň i o vliv těchto aromaterapeutických olejů na masírovaného člověka. Při této masáži se člověk může těšit většinou na hodinu nebo hodinu a půl dlouhý prožitek, který se dá také nazývat aromaterapie. Aromaterapeutická masáž má silně uvolňující účinky, které však tělo zároveň i posilují. Výhodou aromaterapeutické masáže je také to, že využívá našeho nejrychlejšího vjemu – tedy čichu. Ten dokáže pomocí mozku přijímat vůně opravdu velmi rychle, relaxační účinek aromaterapeutické masáže je proto téměř okamžitý. Masér se při aromaterapeutické masáži věnuje opravdu všem částem těla, tato masáž proto může mít i lehce erotický nádech. Záleží hlavně na konkrétním studiu a naladění jak maséra nebo masérky, tak masírovaného člověka. Oleje, které jsou při aromaterapeutické masáži používány, se velmi rychle také vstřebávají do pokožky, takže na příjemné pocity se nemusí čekat dlouho. Po absolvování aromaterapeutické masáže by člověk měl ještě nějaký čas na sobě nechat použité vonné oleje, a prodloužit tak dobu jejich kladného vlivu. Měl by proto vhodně zvolit termín masáže, a to tak, aby po ní měla alespoň hodinu nebo dvě volno, při kterých ještě bude moci relaxovat. Vzhledem k tomu, že se masér při aromaterapeutické masáži dotýká také vlasů, musíte počítat s tím, že budou také naolejované, proto není moc vhodné plánovat si nějaké schůzky nebo aktivity na dobu těsně po masáži. Některé vonné oleje mohou působit dokonce až 8 hodin, takže si jen polepšíte, pokud je budete po aromaterapeutické masáži mít na sobě takto dlouhou dobu.

Účinky, které má aromaterapeutická masáž

Mezi hlavní účinek aromaterapeutické masáže patří odbourání stresu, uvolnění napětí a celková relaxace organismu. Některé doteky při masáži mohou mít také vzrušivý účinek, takže člověk se po absolvování terapeutické masáže může cítit stimulován. Mezi další účinky aromaterapeutické masáže se řadí i zlepšení dýchání, podpora krevního oběhu a s tím související okysličování krve. Při tomto procesu se po těle také lépe rozvádějí určité látky, a můžou se tak zmírnit určité problémy jako například bolesti hlavy nebo kloubů. Velmi efektivně aromaterapeutická masáž působí také na kůži, při masáži se odstraňují odumřelé buňky tím pádem pokožka vypadá zdravěji. Dalším pozitivním bodem je zlepšení svalového systému těla, zlepšení lymfatického oběhu. Mnoho vytížených lidí si u aromaterapeutické masáže pochvaluje její vliv na mysl a emoce, a to, že se po jejím absolvování cítí opravdu šťastní. Člověk je společenský tvor, a doteky na něj působí opravdu příjemně.

Pomůcky k aromaterapeutické masáži

Pro vhodný průběh aromaterapeutické masáže nejen s erotickým podtextem je zásadní prostředí. Mělo by se jednat o zónu klidu a relaxace, ve které se člověk bude cítit příjemně a hýčkán. Další věcí, která se dá dobře využít pro aromaterapeutickou masáž, je zvuková kulisa. Mělo by se jednat o relaxační příjemnou hudbu. Avšak hlavní nejdůležitější pomůckou aromaterapeutické masáže jsou oleje. Jako základ jsou využívány panenské rostlinné oleje, které by měli být té nejvyšší kvality, tedy lisované za studena. Nejčastěji jsou využívány oleje mandlové, kokosové nebo třeba makadamiové. Tyto oleje obsahují mnoho tělu prospěšných látek, jako například vitamínů a minerálů, účinek aromaterapeutické masáže je proto ještě zvýšen. Hlavní složkou aromaterapie jsou však vonné éterické oleje. Ty se poté přidávají do předehřátých rostlinných olejů, čímž se vytvoří úžasný aromaterapeutický masážní olej. Většina masérů si míchá své vlastní směsi, které jsou tvořeny smícháním několika druhů éterických olejů. Každý olej má totiž své určité vlastnosti, které působí terapeuticky. Vhodné je proto masérovi sdělit, jaké problémy Vás trápí, nebo co byste chtěl masáží zlepšit. Některé aromaterapeutické oleje dokáží například i probudit erotickou touhu, bojovat s nespavostí nebo snižovat stres. Dobrá aromaterapeutická masáž Vám tedy může pomoci ve všech možných oblastech Vašeho života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *