Jak na senzuální masáže

Co je vlastně senzuální masáž

Senzuální masáž

Senzuální masáž

Senzuální masáž je taková forma masáže, která má za úkol zvyšovat intimitu setkání. Senzuální masáž je většinou prováděna v prostředí domova mezi lidmi, kteří jsou spolu ve vztahu. Není ale výjimkou, že senzuální masáže je prováděna na profesionální úrovni, v erotických salónech nebo nočních podnicích. Cílem senzuální masáže je lépe pochopit svoje tělo, dočkat se intimnějšího vztahu a opravdového vzrušujícího zážitku. Po absolvování senzuální masáže by se masírovaný měl cítit jako nový člověk. Měl by se cítit spokojeně ve svém vlastním těle a být uvolněný. Při senzuální masáži jsou používány nejrůznorodější masážní techniky. Jedná se jak o prvky tantrických masáží, thajských masáží, relaxačních masáží nebo i erotických masáží, ale i samotný masér může využívat své fantazie a vymýšlet nové masážní techniky. I při senzuální masáži je určitě vhodné i to, aby masér měl za sebou nějaký profesionální masérský kurz a znal tak základy anatomie a fungování těla. Senzuální masáž by totiž nikomu neměla uškodit a měla by být hlavně prospěšná, a to jak fyzicky, tak i psychicky.

Senzuální masáže je řešením nedostatku dotyků

Jistě víte, že senzuální masáž je určena především pro relaxaci těla. Po absolvování masáže by se masírovaný měl cítit co nejvíce v pohodě, a také být vnitřně klidný. Aby se tento proces nenarušil, je vhodné po absolvování masáže ještě chvíli relaxovat. Když je prováděna senzuální masáž mezi partnery, je vhodné, aby masáže nenásledovaly hned za sebou, ale aby měl masírovaný čas na to dostat se zpátky do reality. Pokud by masírovaný začal provádět masáž svému partnerovi okamžitě po absolvování masáže, výsledný efekt by nebyl tak silný a tělo by nedokázalo využít tento zážitek naplno. Lidský organismus je nastaven tak, že potřebuje dotyk. Pokud člověk nemá dostatek dotykových podnětů, může dojít k frustraci. Skvělým řešením tohoto nedostatku jsou senzuální masáže. Díky nim tělo opět získá pocit bezpečí, a zlepší se i celkový emocionální stav člověka. Lidé se pak cítí více uvolněni a méně ve stresu. Při senzuální masáži se klade důraz na to, aby byl udržen po celou dobu masírování konstantní fyzický kontakt. Důležité je také masírovat celé tělo, protože i ty zanedbávané části těla jsou citlivé a potřebují uvolnění.

Další fakta ohledně senzuální masáže

Pro senzuální masáže je také velmi vhodné užití vonných olejů nebo krémů, díky nimž se senzuální masáž dostane ještě do jiné sféry. O tom jste se již ostatně mohli dozvědět v článku o aromaterapeutické masáži. I když to pro někoho může znít překvapivě, senzuální masáž lze provádět i na oblečeném člověku. To jistě potěší ty stydlivější, kteří by senzuální masáž rádi absolvovali, ale nechtějí se před nikým svlékat. I masér nebo masérka mohou být jak oblečení, nebo nazí. Vždy záleží hlavně na konkrétní domluvě a na tom, jak je to jednotlivým aktérům příjemné. Senzuální masáž může využívat také masážních pomůcek, které mohou ulehčit masérovi práci a promasírovat i části těla uložené hlouběji. Není neobvyklé, že senzuální masáže neprobíhá na celém těle, ale že se masíruje pouze určitá jedna oblast, která měla větší námahu nebo kterou by masírovaný prostě potřeboval uvolnit. Velmi častá je senzuální masáž nohou, která může být pro prochozeném dni opravdovým životabudičem. I když tomu nemusíte věřit, v nohách je ukryto spoustu nervových zakončení, a jejich masírováním se můžete velmi jednoduše zbavit stresu. Další takové místo, kde je vhodné provádět senzuální masáž, je oblast krku. I zde se hromadí napětí a promasírováním může dojít k relaxaci. Nic však nezmění ten fakt, že když se senzuální masáž provádí na celém těle, když se nevynechá ani malá část, účinek je výraznější i dlouhodobější. I když senzuální masáž není vázána nějakými přísnými pravidly, i zde by se mělo myslet na to, aby masér i masírovaní byli opatrní. Hrozí zde totiž riziko zranění, a proto pokud je masáž vnímána bolestivě, měl by být snížen tlak masáže a pokud masáž provádí někdo nekvalifikovaný, neměl by masírovat s přílišnou vervou nebo příliš do hloubky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *